Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2021, 17:25

Rakúsko otvára jeden hraničný priechod so Slovenskom a štyri s Českom

Na ostatných 38 menších hraničných priechodoch do Česka a dvoch na Slovensko zostáva pohraničný režim úplne zastavený.

Rakúsko otvára jeden hraničný priechod so Slovenskom a štyri s Českom
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Zo zhruba 45 menších priechodov na hraniciach s Českou republikou a Slovenskom, uzavretých v januári kvôli koronavírusovej pandémi, Rakúsko o polnoci päť znovu otvorí. Podľa agentúry APA to vyplýva z dnes zverejnenej zmeny príslušného nariadenia rakúskeho ministra vnútra Karla Nehammera.

Opäť sa otvorí jeden hraničný priechod so Slovenskom a štyri s Českom. Otvorí sa rakúsko-slovenský priechod Angern an der March / Záhorská Ves, na ktorom premáva kompa.

Na rakúsko-českých hraniciach sa znovuotvorenie týka prechodov Alt Prerau / Nový Přerov, Langau / Stálky, Mitterretzbach / Hnanice a Pyhrabruck / Nové Hrady. 

Na ostatných 38 menších hraničných priechodoch do Česka a dvoch na Slovensko zostáva podľa rakúskeho ministerstva vnútra pohraničný režim úplne zastavený v záujme "zachovania verejného pokoja, poriadku a bezpečnosti".

Rakúsko od 14. januára uzatvorilo tri malé hraničné priechody so Slovenskom, medzi nimi aj populárny Cyklomost Slobody pri Devínskej Novej Vsi.

Do Rakúska je možný vstup zo Slovenska len po predložení negatívneho testu pri hraničnej kontrole a po elektronickej registrácii. Pre pendlerov platí povinnosť raz týždenne doložiť negatívny test.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.