Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2021, 19:35

Zoroslavovi Kollárovi vzniesli ďalšie obvinenie. Spomína sa aj Makó

Prípad sa má týkať výroby a pašovania cigariet.

Zoroslavovi Kollárovi vzniesli ďalšie obvinenie. Spomína sa aj Makó
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Podnikateľovi a konkurznému advokátovi Zoroslavovi Kollárovi vzniesla v pondelok polícia ďalšie, v poradí už tretie obvinenie. Médiám to potvrdil jeho obhajca Martin Berec.

"Teraz vám viem potvrdiť iba to, že nám bolo vznesené nové obvinenie a bližšie sa k právnej kvalifikácii nebudem vyjadrovať," uviedol advokát po opustení budovy Prezídia Policajného zboru.

Polícia v tomto prípade podľa zdrojov TASR z justičného prostredia obvinila aj podnikateľa Tomáša R. a bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa.

Trojica je obvinená z korupčných trestných činov v súvislosti s ilegálnou výrobou cigariet. V júli 2019 mala ďalšia, štvrtá osoba v jednom byte v Bratislave a v reštaurácii prostredníctvom Tomáša R. a Zoroslava Kollára odovzdávať úplatky Ľudovítovi Makóovi.

Ten ich mal včas varovať o prípadnom zásahu proti výrobe ilegálnych cigariet a ich pašovaniu. Úplatky sa mali pohybovať vo výške od 10-tisíc do 150-tisíc eur mesačne.

Po Tomášovi R. v pondelok polícia vyhlásila pátranie. Kollár je stále vo väzbe, keď bol minulý rok v októbri zadržaný počas akcie Víchrica. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdov.

Od 12. marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) a námestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.