Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2021, 15:27

Pellegrini: Máme najhoršiu vládu v slovenskej histórii. Expremiér vidí len jedno riešenie

Vládna koalícia podľa Petra Pellegriniho za posledné týždne úplne rezignovala na boj s pandémiou.

Pellegrini: Máme najhoršiu vládu v slovenskej histórii. Expremiér vidí len jedno riešenie
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Jediným demokratickým a rozumným riešením je vyhlásenie predčasných parlamentných volieb. Líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD a nezaradený poslanec Peter Pellegrini to vyhlásil na pondelkovej tlačovej konferencii.

Premiéra Igora Matoviča (OĽANO) vyzýva, aby ukončil vládnu krízu podaním demisie a požiadaním parlamentu o prijatie zákona o skrátení volebného obdobia.

„Je tu kríza riadenia SR, som vďačný úradníkom a samosprávam, že dokážu krajinu zo zotrvačnosti riadiť,“ povedal Pellegrini. Ak by premiér nepodal demisiu, je podľa neho pravdepodobné, že bude opozícia iniciovať hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde.

Vyhlásil, že vládna koalícia za posledné týždne úplne rezignovala na boj s pandémiou. „Máme najhoršiu vládu v slovenskej histórii. Taký chaos, zmätok a rozvrat v riadení štátu tu za 28 rokov samostatnosti ešte naozaj nebol,“ dodal.

Vládna koalícia podľa neho zlyhala vo všetkých kľúčových oblastiach a vôbec neplní predvolebné sľuby. „Nezvláda pandémiu, prípravu a práce na pláne obnovy, vôbec nezvláda pomoc slovenskej ekonomike. Z jej predvolebných sľubov o transparentnosti neostalo vôbec nič,“ podotkol.

​Hlas-SD podporil iniciatívu strany Smer-SD, ktorá podala podnet na Ústavný súd SR v súvislosti s predĺžením núdzového stavu o ďalších 40 dní. „Môžem potvrdiť, bola dohoda, my sme svoje podpisy dali,“ uviedol Pellegrini.

V prípade podpisov na referendum za predčasné voľby považuje za dôležité, aby boli Prezidentskému palácu odovzdané v objeme blížiacom sa pol miliónu. „Aby sme tak ukázali aj prezidentskej kancelárii, že nemusí mať absolútne žiadne pochybnosti, že podpisov je obrovské množstvo a tlak verejnosti je veľký,“ doplnil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.