Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2021, 22:05 Aktualizované dňa 21.03.2021 o 23:17

Sulík reaguje na Matoviča: Ak by mal viesť nejaké ministerstvo, moja ponuka je bezpredmetná

Podľa SaS naďalej platí, že ak do stredy nedôjde k dohode, ministri podajú demisiu a strana odchádza z vlády.

SaS v reakcii na večerné vyhlásenie premiéra Igora Matoviča ocenila  jeho krok odstúpiť z postu predsedu vlády, ktorý podľa nej otvára priestor na ďalšie rokovania. SaS tvrdí, že je na to pripravená, ale nebude súhlasiť s takými návrhmi, ktorých hlavným motívom je podľa liberálov osobná pomsta premiéra.

​„Všetci už dlhé mesiace vidia, že Igor Matovič nie je spôsobilý viesť vládu a preto žiadame jej rekonštrukciu na pôdoryse dnešnej koalície, ktorá je definovaná v koaličnej zmluve. Preto nevidíme žiaden dôvod odovzdávať fungujúce a kvalitne vedené ministerstvo,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Branislav Gröhling a Karol Galek.

SaS zopakovala, že je presvedčená, že výmena premiéra je kľúčom k dobrej vláde, lepšie manažovanej, s lepšou komunikáciou a organizáciou. Tvrdí, že Matovič si okrem SaS pohádal aj ďalších koaličných partnerov.

Aby som premiérovi uľahčil odchod z vlády, ponúkol som aj svoj odchod z vlády. Táto ponuka stále platí. Ak by však Igor Matovič viedol niektoré z existujúcich ministerstiev patriace OĽaNO, moja ponuka je logicky bezpredmetná. Rovnako sme ochotní diskutovať o zámene predsedníctva v zdravotníckom výbore za predsedníctvo v inom parlamentnom výbore,“ povedal Sulík.

​Požadovaný odchod ľudí, ktorí si dovolili mať iný názor - Kolíkovej, Šeligu, Bittó Cigánikovej a Sulíka podľa SaS potvrdzuje, že súčasný premiér rieši osobné animozity a nejde mu o krajinu.

Koaličná kríza sa aj vďaka tomu, že Igor Matovič vyše týždňa mlčal, zbytočne naťahuje a otváraním koaličnej zmluvy by sa predĺžila ešte viac. Sme za čo najskoršie ukončenie koaličnej krízy, ktoré je momentálne v rukách predstaviteľov hnutia OĽaNO, a sústredenie sa na skutočné problémy Slovenska,“ doplnili podpredsedovia strany Branislav Gröhling a Karol Galek.

Naďalej platí, že ak do stredy nedôjde k dohode, ministri za SaS podajú demisiu a strana SaS odchádza z vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.