Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2021, 13:22 Aktualizované dňa 21.03.2021 o 14:00

Najnovší prieskum: Matovič je pred Sulíkom, progresívci stále rastú

V najnovšom prieskume agentúry Median skončilo na druhom mieste skončilo hnutie OĽaNO Igora Matoviča, ktoré je pred stranou SaS Richarda Sulíka.

Najnovší prieskum: Matovič je pred Sulíkom, progresívci stále rastú
Zdroj: TASR

V najnovšom prieskume agentúry Median, ktorý bol zverejnený v relácii O 5 minút 12 na RTVS, získala najviac strana HlaS Petra Pellegriniho 21,4 percenta.

Za ňou na druhom mieste skončilo hnutie OĽaNO Igora Matoviča (11,3 percenta), ktoré je pred stranou SaS Richarda Sulíka (10,3 percenta).

Na štvrtom mieste sa už nachádza Progresívne Slovensko, ktoré v prieskume dosiahlo 9,3 percenta a predbehlo Smer Roberta Fica (8,6 percenta).

Do parlamentu by sa tesne dostalo hnutie Borisa Kollára Sme rodina, ktoré získalo presne päť percent.

Mimo parlamentu by bola koaličná strana Za ľudí (4,7 percenta).

Prieskum Medianu bol vykonaný v období od 12. marca do 18. marca na vzorke 1 003 respondentov.

V ankete sa 68 percent respondentov vyslovilo, že by voliť išli, naopak, 32 percent by sa na voľbách určite alebo skôr nezúčastnilo.

RTVS zverejnila aj prieskum o dôvere vláde. Vyplýva z neho, že tejto vláde pod vedením Igora Matoviča nedôveruje až 83 percent. Len 14 percent respondentov si myslí, že bymal Matovič pokračovať vo funkcii premiéra.

"Tú nedôveru v čase vrcholenia krízy odzrkadľuje aj tento prieskum. Premiér si osobne zobral na starosť, aby komunikoval nepopulárne opatrenia. Niektorí koaliční partneri takéto informácie nehovoria. Je však vidieť, že teraz prebieha zmena v premiérovej komunikácii. Rokuje za zatvorenými dverami, nedáva verejné ultimáta," zhodnotil v RTVS šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.