Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2021, 12:47 Aktualizované dňa 19.03.2021 o 13:51

Fico: Matovič nemá autoritu, lebo je blázon. Ja by som už dávno Sulíka riešil

Šéf Smeru odmieta porovnávanie súčasnej koaličnej krízy s rekonštrukciou vlády, po ktorej odišiel z premiérskeho kresla. 

Opozičná strana Smer podá návrh na Ústavný súd, aby posúdil ústavnosť predĺženia núdzového stavu. Uviedol to dnes predseda Smeru Robert Fico.

Hovorí, že nie sú jasne uvedené dôvody, prečo sa núdzový stav predlžuje. Výhrady má aj k spôsobu jeho prijatia na rokovaní vlády. 

​Smer tiež nesúhlasí s predkladaním návrhov v skrátenom legislatívnom konaní. "Chaos sa premietol už aj na pôdu parlamentu. Samotní poslanci nie sú schopní predkladať svoje zákony. Už sa tu normálne nepracuje," tvrdí podpredseda parlamentu Juraj Blanár.

Fico odmieta porovnávanie súčasnej koaličnej krízy s rekonštrukciou vlády, po ktorej odišiel v roku 2018 z premiérskeho kresla. 

Tvrdí, že pri tejto vláde je jedným z problémov to, že premiér Igor Matovič nepreukazoval dostatočnú mieru autority.

"Matovič nemá autoritu, lebo je blázon. On žije iba z nejakých hier, pomstychtivosti. Ja by som už dávno Sulíka riešil, keby bola normálna atmosféra, lenže toto nie je normálna vláda," hovorí ku koaličnej kríze.

Podľa Fica nie je možné, aby súčasná vláda fungovala v normálnom režime. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.