Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2021, 15:36 Aktualizované dňa 17.03.2021 o 16:28

Lipšicov úrad nesúhlasí s prepustením Haščáka, Kolíkovú požiadal o podanie dovolania

Obvineného spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka prepustil Najvyšší súd na slobodu 7. januára.

Lipšicov úrad nesúhlasí s prepustením Haščáka, Kolíkovú požiadal o podanie dovolania
Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Úrad špeciálnej prokuratúry požiadal ministerstvo spravodlivosti o podanie dovolania v prípade finančníka Jaroslava Haščáka.

Toho Najvyšší súd na začiatku januára prepustil z väzby na slobodu. Potvrdil to hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

"Môžeme potvrdiť, že nám v uvedenej veci bol doručený návrh na podanie dovolania. Ide skutočne o rozsiahly podnet, s ktorým sa potrebujeme oboznámiť. Po preštudovaní podnetu a spisovného materiálu ministerka spravodlivosti následne rozhodne o prípadnom podaní opravného prostriedku vo veci," dodal Bubla. Na návrh na podanie dovolania upozornil Denník N.

"Prokuratúra potvrdzuje, že podala podnet na podanie dovolania ministerke spravodlivosti SR Márii Kolíkovej," uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Obvineného spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka prepustil Najvyšší súd na slobodu 7. januára.

Odvolací súd skonštatoval, že existencia väzobných dôvodov u neho nie je daná. Zrušil tak decembrové rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho do väzby zobral z dôvodu obavy z kolúzneho správania.

Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmietal a mieni sa brániť.

Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám. V bratislavskom Digital Parku, kde sídli Penta, zasahovali ozbrojení policajti 1. decembra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.