Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2021, 14:58 Aktualizované dňa 17.03.2021 o 16:31

Zmena v cestovaní: Vláda zakázala dovolenky v zahraničí

Cestovať do zahraničia je povolené, avšak nie zá účelom rekreácie.

Vláda v rámci zmien, ktoré dnes prijala spolu s predĺžením núdzového stavu o ďalších 40 dní, zakázala dovolenky v zahraničí. "Cesta do zahraničia je povolená okrem cesty na rekreáciu," priblížil tajomník rezortu zdravotníctva Peter Stachura.

Cieľom je si nezavliecť ďalšiu mutáciu

"Uznesenie hovorí o zákaze vychádzania a následne dáva výnimky. Tá výnimka je, že môžete cestovať do zahraničia okrem účelu rekreácie," priblížil zastupujúci minister zravotníctva Eduard Heger s tým, že to včera schválila Pandemická komisia.

Heger povedal, že podpredsedu vlády pre legislatívu Štefana Holého, aby pripravil interpretáciu toho, ako sa bude vnímať cestovanie do zahraničia.

Zastupujúci minister hovorí, že cieľom je, aby sme si do krajiny nezavliekli nejakú ďalšiu mutáciu. Kľúčové teda je, aby ľudia nechodili na exotické dovolenky.

"Duch je v tom, že chceme ochrániť každého občana, aby si nedoniesol darček zo zahraničia, ktorý môže pripraviť o životy ľudí," dodal. 

Musíme byť jednotní

Podľa Hegera je však ako nariadenie dôležitejší postoj. "Boj s pandémiou je o osobnom presvedčení každého jedného občana. Keď sme jednotní a zomkneme sa, výsledky prídu rýchlo," dodáva. 

"Ak by sme hľadali, ako to obísť, tak samozrejme, môže niekto povedať, že má v zahraničí nehnuteľnosť, v ktorej sa niečo pokazilo, tak áno z takého dôvodu môže ísť. Ale keď tam ostane dva týždne na dovolenke, štát to nemôže kontrolovať," hovorí Heger o tom, či sa nariadenie nebude obchádzať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.