Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2021, 12:52 Aktualizované dňa 17.03.2021 o 13:01

Sulík oznámil, že podá demisiu. Ja som tu dnes bol naposledy, povedal po rokovaní vlády

Šéf SaS Richard Sulík vyhlásil, že začiatkom budúceho týždňa oficiálne oznámi demisiu na post ministra hospodárstva.

Minister hospodárstva Richard Sulík dnes po rokovaní vlády oznámil, že na začiatku budúceho týždňa podá demisiu. Dôvodom má byť súčasná koaličná kríza. 

"Ja som tu dnes bol naposledy, som sa aj mojim kolegom poďakoval za spoluprácu. V pondelok alebo utorok oznámim demisiu, aby ma najneskôr v stredu mohla pani prezidentka prijať," povedal.​

​SaS už v pondelok oznámila, že ak premiér Igor Matovič do budúcej stredy neskončí vo svojej funkcii, ministri za SaS podajú demisiu a strana vypovie koaličnú zmluvu.

Podľa dnešného vyjadrenia Sulíka to presne k tomu smeruje. Tvrdí, že premiér nie je ochotný sa rozprávať o rekonštrukcii vlády a svojom odchode z funkcie. 

Matovič podľa Sulíka nemal prejaviť ani záujem o diskusiu o možnosti, že by z vlády odišli spoločne - teda by funkcie zložili Sulík a Matovič, medzi ktorými je najväčší konflikt. 

"My sme pripravení sa rozprávať, sme pripravení rokovať, ale to je všetko," povedal a naznačil, že zo strany premiéra nie je záujem.

Po vypuknutí koaličnej krízy zložil svoju funkciu ako prvý minister zdravotníctva Marek Krajčí. Premiér to prezentoval ako osobnú obetu dobrého ministra a viackrát pri tom zaútočil na svojich koaličných kolegov. 

Práve to vyvolalo opätovne silnejšiu krízu a SaS a Za ľudí začali požadovať demisiu premiéra Igora Matoviča, ktorý podľa nich nedokáže plniť dohody.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.