Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2021, 10:52

Ak nastane rekonštrukcia vlády, budem žiadať demisiu Mičovského, hovorí poslanec Sme rodina

Poslanec Patrick Linhart považuje Jána Mičovského za jedného z najslabších ministrov vôbec.

Ak nastane rekonštrukcia vlády, budem žiadať demisiu Mičovského, hovorí poslanec Sme rodina
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Poslanec Národnej rady Patrick Linhart (Sme rodina) ani tentoraz nepodporí predlžovanie núdzového stavu.

Vo svojom stanovisku píše, že ho pandemická komisia nepresvedčila o nutnosti predĺženia.

Rezort zdravotníctva včera informoval o aktuálnej epidemiologickej situácii:

​Linhart podotkol, že vláda mala predložiť legislatívne úpravy, ktoré by riešili lokálnu pomoc viacerým sektorom počas pandémie.

Avizoval, že nepodporí ani novelu zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami.

"Vláda (s Matovičom aj Sulíkom) znova zaspala a nebola schopná predložiť do parlamentu na schválenie legislatívne úpravy, ktoré by riešili lokálnu pomoc domovom sociálnych služieb, zdravotníctvu a ostatným oblastiam, ktoré sú na núdzový stav viazané," skonštatoval s tým, že koalícia má ústavnú väčšinu a mohla prijať potrebné legislatívne zmeny, aby sa nemusel núdzový stav predlžovať.

Zneužitie núdzového stavu

Miesto toho sa však podľa neho riešili v koalícii spory medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a vicepremiérom Richardom Sulíkom (SaS).

Podotkol, že núdzový stav bude teda znova zneužitý ako "náplasť na všetko". Ozrejmil, že ide o jeho osobný postoj a môže byť v rozpore s názorom Hnutia Sme rodina.

"Nesiem za tento svoj názor plnú politickú zodpovednosť," dodal.

Bude žiadať demisiu Mičovského

V súvislosti s vládnou novelou zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami namieta, že rezort pôdohospodárstva funguje len "na zotrvačnosti SNS zákonov".

Pokiaľ nastane rekonštrukcia vlády, bude podľa vlastných slov žiadať demisiu ministra Jána Mičovského (OĽANO), považuje ho za jedného z najslabších ministrov vôbec.

Podať chce tiež pozmeňujúci návrh na úplný zákaz pestovania a predaja GMO na Slovensku. Ozrejmil, že Európska únia dáva možnosť to obmedziť alebo úplne zakázať, pričom neverí rezortu pôdohospodárstva, že by to vyriešil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.