Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2021, 16:56 Aktualizované dňa 15.03.2021 o 20:07

Milan Krajniak nečakane podáva demisiu, končí ako minister. Vráti sa do parlamentu

Minister práce svoj krok odôvodnil snahou o ukončenie koaličnej krízy.

Minister práce Milan Krajniak sa rozhodol podať demisiu. Svoj krok oznámil už aj prezidentke Zuzane Čaputovej. Na brífingu to oznámil spolu s predsedom Sme Rodina Borisom Kollárom.

Krajniakova demisia má pomôcť k vyriešeniu vládnej krízy. "Svoju demisiu chápem ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu krízy. Každý politická strana by mala spraviť politické gesto," prečítal Krajniak z oficiálneho listu, ktorý zaslal prezidentke. 

Minister sa vráti do parlamentu, kde si uplatní poslanecký mandát.  "Pán Krajniak sa vracia na post poslanca, ktorého mandát získal vo voľbách 2020. Hnutie Sme rodina neplánuje pána Krajniaka nominovať za šéfa SIS, je to absurdné a odmietame akékoľvek špekulácie takéhoto ducha," uviedla v stanovisku Linda Tribusová z tlačového oddelenie hnutia Sme rodina.

Kollár dodal, že strana nemá žiadne personálne požiadavky na svojich koaličných partnerov. Kľúčom k riešeniu krízy podľa neho je, aby sa Igor Matovič a Richard Sulík zmierili. 

SaS a Za ľudí pri tom vidia ako východisko súčasnej krízy koniec Igora Matoviča vo funkcii premiéra. Všetky koaličné strany sa zhodli na tom, že nechcú predčasné voľby. 

Richard Sulík však koniec Matoviča podmienil zotrvaním vo vláde. 

Koniec Krajniaka bol však pre Sulíka prekvapením. "Pridali obrovské poleno do ohňa. Pre mňa to bolo prekvapenie," reagoval. Podľa Sulíka to zvýši tlak na premiéra Matoviča. "Toto je pomerne silný signál."

Krajniakov nečakaný a neohlásený krok však Sulík nepovažuje v tejto situácii za správny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.