Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2021, 21:34

Matovičovo hnutie sa voličom ospravedlnilo za podiel na kríze: nesmie viesť k predčasným voľbám

Hnutie chce naplniť predvolebné sľuby a programové vyhlásenie vlády.

Matovičovo hnutie sa voličom ospravedlnilo za podiel na kríze: nesmie viesť k predčasným voľbám
Zdroj: TASR

Vládne hnutie OĽaNO sa ospravedlňuje za svoj podiel na koaličnej kríze, je proti predčasným voľbám. Hnutie to skonštatovalo v stanovisku, ktoré zaslal hovorca Matúš Bystriansky.

Koaličné rokovania podľa hnutia pokračujú a rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo. V pondelok má rokovať poslanecký klub OĽaNO "s cieľom uchovať funkčnosť NR SR".

"Hnutie OĽaNO je proti predčasným voľbám, pretože pristupujeme s veľkým rešpektom k požiadavke voličov, ktorí žiadajú očistenie Slovenska od korupcie a zneužívania moci. V takejto situácii by predčasné voľby totiž viedli k návratu bezprávia a vlády mafie," píše sa v stanovisku.

OĽaNO si uvedomuje svoj podiel na zodpovednosti za koaličnú krízu, za čo sa voličom ospravedlňuje.

"Sme však presvedčení, že táto kríza nesmie viesť k predčasným voľbám, ale k zlepšeniu spolupráce v koalícii," doplnil Bystriansky.

Hnutie chce naplniť predvolebné sľuby a programové vyhlásenie vlády. "Vážime si silný mandát, ktorý hnutie OĽaNO, ale aj celá vládna koalícia dostali na vysporiadanie sa s mafianizáciou štátu, ktorú spôsobili vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho," uzavrel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.