Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2021, 15:25 Aktualizované dňa 13.03.2021 o 15:49

Kollár o zadržaní Pčolinského: Skutok sa stal, treba ho čo najskôr vyšetriť

Líder Sme Rodina žiada, aby boli všetci zainteresovaní v prípade zbavení mlčanlivosti.

Šéf Sme Rodina Boris Kollár podal vyhlásenie k zadržaniu Vladimíra Pčolinského. Toho do čela SIS nominovala práve Kollárova strana.

​Predseda parlamentu pripomenul, že posledná kauza, ktorá sa týkala tajnej služby bola Gorila, pri ktorej sa orgány činné v trestnom konaní snažili mariť vyšetrovanie.

"Sme presvedčení, že skutok sa stal a bol by som nerád, keby sa v tejto kauze postupovalo ako v minulosti, kde kľúčových svedkov zbavili mlčanlivosti po desiatich rokoch," hovorí Kollár.

Predseda strany vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby čo najskôr zbavili mlčanlivosti. "Chceme poznať odpovede a nechceme, aby bol tento proces zdržiavaný," dodal.

Minister práce a podpredseda Sme Rodina Milan Krajniak doplnil, že v minulosti bolo pri podobných kauzách potrebné, aby sa príslušníci SIS zbavovali mlčanlivosti kvôli výpovediam. "Teraz sa tvrdí, že netreba zbavovať mlčanlivosti," dodal Krajniak.

Krajniak tvrdí, že celé obvinenie stojí na výpovedi bývalého príslušníka SIS, ktorý doposiaľ nebol zbavený mlčanlivosti. "V tomto prípade to stojí na vode," dodal s tým, že pracovníci SIS majú povinnosť uchovať mlčanlivosť o všetkom, o čom sa dozvedeli pri výkone služby.

Podpredseda Sme Rodina kritizuje aj postup vyšetrovateľov. "Prečo je obvinený len Zoroslav Kollár a pán Pčolinský?" pýtal sa Krajniak s tým, že Ľudovít Makó a Boris Beňa, ktorí o prípade vypovedali a sú v pozícii kajúcnikov, obvinení nie sú.

"Tu nejde o to, že by sme chceli tvrdiť, že skutok sa nestal. My tvrdíme, že sa niečo stalo a žiadame, aby sa to čo najskôr vyšetrilo," povedal na záver Krajniak. 

Podľa medializovaných informácií, je Pčolinský obvinený z toho, že zobral úplatok od Zoroslava Kollára. Toho mala SIS odpočúvať a úplatok pre šéfa tajnej služby mal byť za to, že ho prestanú sledovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.