Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2021, 12:31 Aktualizované dňa 11.03.2021 o 12:59

Koaličná kríza je zažehnaná. Každý niečo získal a každý niečo stratil, vyhlásil Kollár

Podľa šéfa parlamentu a strany SaS majú dnes poobede informovať výsledkoch koaličnej rady všetci štyria koaliční lídri na brífingu.

Šéf parlamentu Boris Kollár vyhlásil v relácii Braňo Závodský naživo vyhlásil, že koaličná kríza sa skončila. Podľa neho majú dnes poobede informovať  výsledkoch koaličnej rady všetci štyria koaliční lídri na brífingu.

​"Kríza je zažehnaná, ideme ďalej. Poobede dáme spoločné vyhlásenie. Zatiaľ poviem len to, že každý niečo získal a každý niečo stratil. Rátam, že v blízkom poobedí by sme sa mali všetci štyria lídri postaviť pred médiá, hovorí Kollár.

Nájdenie dohody v koalícii potvrdila aj SaS. Podľa nej koaliční lídri našli dohodu pre ďalšie pokračovanie v spoločnej vládnej koalícii. Podrobnosti, vrátane personálnych, oznámia na spoločnej tlačovej besede po doladení všetkých detailov.

Súčasťou dohody má byť memorandum dobrého vládnutia, ktorého dodržiavanie má byť základom pre ďalšie pokračovanie strany SaS v koalícii.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.