Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2021, 11:39 Aktualizované dňa 11.03.2021 o 11:45

"Je to mimoriadne vážne, sme zaskočení." Politici reagujú na zadržanie šéfa SIS

Šéfa SIS Vladimíra Pčolinského zadržala Národná kriminálna agentúra vo štvrtok ráno. Dôvodom majú byť podozrenia z korupcie.

Strana OĽaNO

Polícia a prokuratúra má po 12-tich rokoch vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho úplne rozviazané ruky a koná nezávislo. To sme sľúbili voličom pred voľbami a tak to aj zostane.

Veronika Remišová, šéfka Za ľudí

Zadržanie šéfa SIS je dôkazom, že polícia a prokuratúra majú voľné ruky a neexistuje žiaden politický vplyv na orgány činné v trestnom konaní. Spravodlivosť spolu s riešením pandémie je pre túto vládu najväčšia priorita.

Daniel Lipšic, špeciálny prokurátor

V danej trestnej veci bolo vznesené obvinenie aj na základe výpovede môjho bývalého klienta, a Vladimír Pčolinský bol v minulosti mojím blízkym spolupracovníkom na Ministerstve vnútra SR. Z uvedeného dôvodu v súlade so zákonom a mojím verejným prísľubom počas kandidatúry na funkciu špeciálneho prokurátora, vykonáva všetky úkony nadriadeného prokurátora v tejto veci - vrátane nevyhnutných aprobačných úkonov, môj zástupca."

Juraj Šeliga, podpredseda parlamentu (Za ľudí)

Zadržanie šéfa SIS je mimoriadne vážne a zároveň je dôkazom, že polícia a prokuratúra majú voľné ruky a neexistuje žiaden politický vplyv na orgány činné v trestnom konaní. Očakávam, že v tejto situácii pani prezidentka postaví riaditeľa SiS mimo službu. O týchto skutočnostiach bude samozrejme rokovať Výbor na kontrolu činnosti SIS.

Strana SaS

Sme zaskočení zadržaním riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Veríme, že Národná kriminálna agentúra koná nezávisle a správne na základe dôkazov. Je však skutočne namieste sa pýtať, či mohla korupcia siahať aj na najvyššie posty tajnej služby, čo by otriaslo už aj tak pošramotenou dôverou v túto inštitúciu.

Roman Mikulec, minister vnútra (OĽaNO)

Ako som už v minulosti opakovane uviedol, nemám vopred žiadne informácie o plánovaných akciách Národnej kriminálnej agentúry.

Mária Kolíková, ministerka spravodlivosti (Za ľudí)

Je dôležité, aby sme dostali skoré a jasné vyjadrenie od tých, ktorí teraz majú kompetenciu v tejto veci konať. Ide o vážne podozrenia. Navyše vo vzťahu k riaditeľovi informačnej služby, ktorej úlohou je chrániť krajinu pred tými najzávažnejšími bezpečnostnými hrozbami.

Zuzana Čaputová, prezidentka, stanovisko prezidentskej kancelárie

Prezidentka sa dôkladne oboznámi so situáciou a v najbližších hodinách rozhodne, či riaditeľa SIS dočasne postaví mimo službu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.