Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2021, 11:24

Lipšic reaguje na zadržanie Pčolinského, s ktorým spolupracoval: Vypovedal proti nemu môj bývalý klient

Daniel Lipšic a Vladimír Pčolinský spolu v roku 2012 zakladali hnutie Nová väčšina.

Lipšic reaguje na zadržanie Pčolinského, s ktorým spolupracoval: Vypovedal proti nemu môj bývalý klient
Zdroj: TASR

Riaditeľ Slovenkej informačnej služby Vladimír Pčolinský bol dnes zadržaný aj na základe výpovede bývalého klienta Daniela Lipšica. Nový špeciálny prokurátor na to upozorňuje v stanovisku, ktoré médiám poskytla jeho hovorkyňa Jana Tökölyová.

​Zadržanie prebehlo so súhlasom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a podľa informácií HN má súvisieť s výpoveďou bývalého námestníka tajnej služby Borisa Beňu, ktorého Lipšic zastupoval predtým, ako prebral vedenie elitnej zložky prokuratúry.

"V danej trestnej veci bolo vznesené obvinenie aj na základe výpovede môjho bývalého klienta, a Vladimír Pčolinský bol v minulosti mojím blízkym spolupracovníkom na Ministerstve vnútra SR. Z uvedeného dôvodu v súlade so zákonom a mojím verejným prísľubom počas kandidatúry na funkciu špeciálneho prokurátora, vykonáva všetky úkony nadriadeného prokurátora v tejto veci - vrátane nevyhnutných aprobačných úkonov, môj zástupca," stojí v stanovisku Lipšica.

Okrem toho, že Pčolinský bol zástupcom riaditeľa kancelárie a riaditeľ organizačného odboru na ministerstve vnútra, keď mu šéfoval Lipšic počas vlády Ivety Radičovej v rokoch 2010 až 2012, táto dvojica spolu stála pri vzniku hnutia Nová väčšina. To založil Lipšic v roku 2012 po tom, ako odišiel z KDH.

Pčolinského, ktorý sa na čelo tajnej služby dostal vlani v apríli ako nominant Sme rodina, dnes NAKA zadržala pre podozrenie, že od aktuálne väzobne stíhaného podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára zobral úplatok za to, aby SIS na ňom prestala pracovať, čo sa aj malo stať.

Pozrite si reakciu advokáta Zoroslava Kollára na zadržanie Vladimíra Pčolinského:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.