Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2021, 15:51 Aktualizované dňa 08.03.2021 o 16:00

Pápež má v úmysle pricestovať na Slovensko, prijal pozvanie prezidentky

Návšteva pápeža na Slovensku bude podľa prezidentky symbolom nádeje.

Pápež František a prezidentka Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR/Kancelária prezidenta

Pápež František má v úmysle pricestovať na Slovensko. V pondelok to oznámil prezidentke Zuzane Čaputovej v reakcii na jej pozvanie z decembra minulého roka.

Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.  "Veľmi sa teším, že Svätého Otca budeme môcť privítať na Slovensku, jeho návšteva bude určite symbolom nádeje, ktorú tak veľmi potrebujeme," uviedla Čaputová.

Slovenskú prezidentku prijal pápež vo Vatikáne v decembri minulého roka. "Záujem prísť má naozaj úprimný," povedala vtedy o pozvaní na Slovensko Čaputová. 

Na stretnutí sa rozprávali o aktuálnej situácii vo svete aj na Slovensku. Pápež podľa prezidentky povedal, že "po kríze nikdy nič neostane rovnaké".

František odkázal Slovensku, aby bojovalo a vydržalo. Prezidentka doniesla pápežovi štyri veľké adventné sviece vyrobené v chránenej dielni ľuďmi zo znevýhodneného prostredia.

Darovala mu taktiež obraz Panny Márie, ktorá je patrónkou Slovenska. Od slovenských vedcov priniesla Čaputová do Vatikánu 10-tisíc PCR testov na koronavírus.

Pápež počas víkendu absolvoval historickú návštevu Iraku:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.