Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2021, 16:12

Spoločnosť má obavy z toho, čo prinesú najbližšie mesiace, tvrdí Saková

Podľa členky Hlasu Denisy Sakovej bol prvý lockdown pre mnohých ľudí ako domáca dovolenka.

Spoločnosť má obavy z toho, čo prinesú najbližšie mesiace, tvrdí Saková
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Neprofesionáli, ktorí riadia krajinu, neprinášajú ani po opätovných výzvach občanov riešenia na nasledujúce mesiace. Spoločnosť má tak obavy z blízkej budúcnosti.

V reakcii na prvý rok pandémie to na sociálnej sieti uviedla bývalá ministerka vnútra a členka mimoparlamentnej strany Hlas-SD Denisa Saková.

​Pripomenula, že prvý lockdown bol pre mnohých ľudí ako domáca dovolenka.

"Dobrí manažéri sediaci vo vládach v zahraničí už v júni začali s prípravami na druhú vlnu, ktorú predpovedali všetci odborníci. No, žiaľ, u nás sa príprava na druhú vlnu ani nezačala. Práve naopak. September priniesol prvé nezhody odborníkov s politickým vedením tejto krajiny," uviedla Saková.

Posledné mesiace sú podľa nej dôsledkom podcenenia celej situácie a neprofesionálnych krokov a rozhodnutí vlády v boji s pandémiou.

"Hádky vlády so všetkými - lekármi, epidemiológmi, prezidentkou, novinármi, a hádky najmä s občanmi vyústili do stavu, keď máme stovku mŕtvych denne, tisícky nakazených denne, kolabuje nám zdravotníctvo a hospodárstvo dostáva jednu z najmenších ekonomických pomocí zo strany štátu v rámci EÚ," poukázala na to Saková. Spoločnosť sa tak podľa nej obáva, čo prinesú najbližšie mesiace pandémie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.