Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Minister hospodárstva Richard Sulík zopakoval, že má výrazné výhrady voči tomu, ako vedie premiér Igor Matovič vládu.

Šéf SaS to povedal v relácii V politike na TA3. Sulík skonštatoval, že ak by prišla požiadavka zo strany OĽaNO, že oni vymenia premiéra ak Sulík skončí vo funkcii ministra, tak by to urobil.

​"Ak by to mala byť požiadavka od OĽaNO, že my vymeníme premiéra ale musím odísť aj ja, tak si viem predstaviť že odídem. Že to urobím pre svoju krajinu, aby sme mali na čele vlády schopného človeka," povedal Sulík. Minister hospodárstva v relácii priznal, že na vláde ostro vystúpil voči premiérovi Matovičovi

"Nebojte, nebolo to tak vulgárne ako keď premiér mne povedal, že som idiot. Rok som trpel tieto útoky. Je pravda, že si na vláde premiér musel odo mňa niečo vypočuť, keď ma obviňoval z vraždy Jána Kuciaka. Priznávam, že na vláde za zatvorenými dverami som premiérovi povedal, čo si o ňom myslím," povedal šéf liberálov.

V relácii zopakoval, že podľa neho premiér svoju funkciu nezvláda. "Matovič by nemal byť na pozícii premiéra, túto pozíciu zjavne nezvláda. Pozrite si jeho prejavy, množstvo verbálnych útokov, vyjadrení. Krajina sa neriadi cez Facebook. Rozoštval proti sebe všetkých," povedal Sulík.

Sulík povedal, že trvá na debatách o výmene premiéra a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího."Máme výhrady voči ministrovi Marekovi Krajčímu. Vo svojej pozícii zlyháva. Nech mi nikto nehovorí, že najviac úmrtí a nakazených na svete je výsledkom dobrej práce," kritizuje Sulík.

Zopakoval, že sa ponúkol na riadenie rezortu zdravotníctva.

"Ja som sa ponúkol, že to zoberiem. Premiér by mal vinníka. Pozrite sa, ministerstvo zdravotníctva nie je žiadna výhra. Je to veľmi zlé vedenie rezortu, to už bolo pred Krajčím. Ja som dal ponuku, že prevezmem zodpovednosť. Ok, keď nebola prijatá, tak nebola prijatá," tvrdí šéf SaS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.