Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2021, 16:46

Čaputová sa poďakovala Macronovi za dar 15-tisíc vakcín

Hlava štátu zdôraznila, že registrované vakcíny sú kľúčom ku skončeniu pandémie.

Čaputová sa poďakovala Macronovi za dar 15-tisíc vakcín
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Prezidentka Zuzana Čaputová sa poďakovala Francúzsku za dar v podobe 15.000 vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Hlava štátu zdôraznila, že registrované vakcíny sú kľúčom ku skončeniu pandémie nového koronavírusu.

"Poďakovala som sa (francúzskemu prezidentovi) Emmanuelovi Macronovi za podporu a solidaritu Francúzska so Slovenskom. Obaja sa zhodneme na spoločnom európskom prístupe, že bezpečné, registrované vakcíny sú kľúčom na to, aby sme sa dostali z pandémie," napísala na sociálnej sieti Twitter.

Za vakcíny od spoločnosti AstraZeneca sa poďakoval aj minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý sa v piatok 5. marca stretol s francúzskym veľvyslancom na Slovensku Christophom Léonzim.

Témou diskusie bola aktuálna situácia aj v súvislosti s ochorením COVID-19. "Darované očkovacie látky pomôžu v rýchlejšom tempe zaočkovania a prispejú k ochrane zdravia a životov ľudí v boji s ochorením COVID-19," napísal na sociálnej sieti rezort zdravotníctva.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu kontaktoval prezidentku Zuzanu Čaputovú a premiéra Igora Matoviča, aby ich informoval o tom, že Francúzsko sa rozhodlo odpovedať na výzvu a žiadosť o solidaritu, plne si uvedomujúc vážnosť zdravotníckej krízy, ktorej Slovensko čelí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.