Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2021, 19:34

Sputnik zostáva na Slovensku, potvrdil Matovič

Matovič v statuse dodal, že vrátenie vakcíny do Ruska by aj tak nedovolil. 

Sputnik zostáva na Slovensku, potvrdil Matovič
Zdroj: TASR - František Iván

Premiér Igor Matovič potvrdil, že Slovensko si ponechá dva milióny vakcín Sputnik V, ktoré sme nakúpili z Ruska.

Takto premiér vítal vakcínu v Košiciach:

​Matovič navrhol možnosť zrušenia obchodu včera po tom, ako sa rozvinula koaličná kríza. Včera informoval o tom, že nám Rusi dovolia celý obchod zrušiť bez sankcií, keď má ich vakcína spôsobovať na Slovensku politické problémy. 

Dal pri tom čas svojim kolegom na vyjadrenie. "Keď sa Rusi ponúkli, že ho môžeme bez sankcií vrátiť... Zrazu ticho. Hrobové," napísal premiér.

Matovič v statuse dodal, že vrátenie vakcíny do Ruska by aj tak nedovolil. 

Po dovoze vakcíny Sputnik V na Slovensko vypukla veľká koaličná kríza. Partneri premiérovi vyčítajú to, že o tomto kroku neboli dopredu informovaní a aj spôsob, ako vakcínu "vítal" na košickom letisku.

Richard Sulík však premiérovi odkázal, že kríza nie je o Sputniku. Po včerajšom oznámení možnosti vakcínu vrátiť povedal, že tento premiérov krok "podčiarkol nevyhnutnosť rekonštrukcie vlády."

"Ani po roku v pozícii premiéra nepochopil, že vládnuť sa nedá cez Facebook. Dohody sa nerobia cez verejné osočovanie koaličných partnerov, ale za rokovacím stolom," reagoval Sulík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.