Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2021, 13:55 Aktualizované dňa 04.03.2021 o 16:57

Fico: Výmena premiéra zastaví krajinu na 90 dní. Podstata koaličnej krízy je jednoduchá

Poznamenal, že Smer je pripravený vláde pomáhať pri schvaľovaní zákonov v boji proti covidu.

Vládna koalícia by sa mala prestať hádať a začať pomáhať ľuďom, alebo odísť. Na brífingu to dnes vyhlásil šéf opozičného Smeru Robert Fico. 

"Podstata tejto krízy je jednoduchá. Vychádza z toho, že nám dnes vládnu ľudia, ktorí by sa ani nemali obtrieť o múry ministerstiev a nie ich riadiť," tvrdí Fico. 

Rekonštrukcia vlády, o ktorej koalícia hovorí, nemá podľa Fica veľký zmysel. Ako uviedol, vymenia sa dvaja-traja ministri a nič sa nezmení. Druhou možnosťou je, že sa bude meniť premiér a tým sa celá krajina na 90 dní zastaví.

"Prosím vás dámy a páni vo vládnej koalícii. Nikto z vás si nedal odtrhnúť rukáv na saku, keď ste tam išli. Išli ste tam dobrovoľne. Tak robte a neotravujte nás s tými hlúposťami," odkázal vládnym predstaviteľom Fico.

Poznamenal, že Smer je pripravený vláde pomáhať pri schvaľovaní zákonov v boji proti covidu.

"Ak je pre nás teraz najväčšou výzvou COVID-19, tak by sme očakávali, že na čele štátu bude jednotný tím, ktorý bude bojovať, a to aj s chybami, my by sme tomuto tímu pomáhali," doplnil šéf Smeru-SD.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.