Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2021, 15:17 Aktualizované dňa 02.03.2021 o 16:54

Matovič očakával od Valáška a Korčoka, že vybavia vakcíny: Neprišlo nič, tak som konal na vlastnú päsť

Premiér priznal, že ministri zahraničných vecí a obrany ho odhovárali od usporiadania tlačovej konferencie na letisku.

Igor Matovič očakával od šéfa zahraničného výboru Tomáša Valáška a ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, že vybavia ďalšie vakcíny proti covidu pre Slovensko. Premiér to povedal dnes na tlačovej konferencii.

"Veď majú kontakty. Ja nemám také, ako majú oni po desiatkach rokov v diplomacii," vyjadril sa premiér. Korčok sa podľa neho pred približne mesiacom ponúkol, že vyvinie v tomto smere iniciatívu, avšak bez výsledku.

"Neprišla ani jedna ampukla, tak som konal na vlastnú päsť v tandeme s ministrom zdravotníctva," dodal. "Ja viem, že teraz mnohí budú rozčarovaní, lebo očakávali, že aj z bratislavskej kaviarne dostaneme na to okrúhlu pečiatku," bránil sa kritike Matovič.

Priznal zároveň, že minister zahraničných vecí Korčok a minister obrany Jaroslav Naď ho odhovárali od usporiadania tlačovej konferencie na letisku v Košiaciach, kde včera pristálo lietadlo s prvou várkou ruských vakcín.

"Urobil som to, lebo tak som to cítil a nemyslím si, že to bolo za čiarou. Ak to niekto chce využiť ako zámienku na to, aby rozbil vládu a vytvoril priestor na návrat mafie, tak nech si dá otázku, či to stojí zato," odkázal koaličným partnerom.

Matovič tvrdí, že nevítal ruskú vakcínu, nebúchal šampanské a nebola tam ani červená stuha. Išlo podľa neho o obyčajnú tlačovú konferenciu pred otvoreným lietadlom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.