Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2021, 15:55 Aktualizované dňa 01.03.2021 o 16:29

Podnikateľ Brhel so sťažnosťou neuspel. Zostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd

Senát zamietol žiadosť o nahradenie väzby zárukou dôveryhodnej osoby za ďalšie správanie obvineného.

Podnikateľ Brhel so sťažnosťou neuspel. Zostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Podnikateľ Jozef Brhel, obvinený v rámci policajnej akcie Mýtnik, zostáva vo väzbe. Najvyšší súd sa stotožnil s rozhodnutím Špecializovaného trestného súdu, ktorý obvinenému konštatoval dôvody útekovej a kolúznej väzby. Informovala o tom hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

"Senát 2T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Jozefa B., podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (5. 2. 2021), ktorým bol obvinený vzatý do väzby," spresnila hovorkyňa s tým, že senát zamietol žiadosť o nahradenie väzby zárukou dôveryhodnej osoby za ďalšie správanie obvineného.

Špecializovaný trestný súd v rámci akcie Mýtnik poslal okrem neho do väzby štyroch obvinených. Konkrétne jeho brata Petra B., exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, Janu R. a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G.

Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.