Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2021, 10:16

Matovič vyvracia chýry. Môžu mať devastačné účinky, je to úplne krajná možnosť, tvrdí

Premiér tvrdí, že výsledky rokovania s odborníkmi nebude komunikovať predtým, ako sa s nimi stotožnia všetky koaličné strany. 

Matovič vyvracia chýry. Môžu mať devastačné účinky, je to úplne krajná možnosť, tvrdí
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovensko v súčasnej situácii neplánuje zatvárať fabriky. Uviedol to premiér Igor Matovič.

"Niektoré médiá začali posledné dni ľudí doslova strašiť “zaručenými informáciami”, ako vláda ide zavrieť všetky fabriky," píše premiér na sociálnej sieti s tým, že tieto slová musí dementovať. 

"Nie je to pravda. Áno, je to úplne krajná možnosť, ktorá pripadá do úvahy a po ktorej siahli už viaceré štáty," hovorí Matovič.

Devastačné účinky

Tvrdí, že chýry o zatváraní fabrík môžu mať devastačné účinky na investičné rozhodnutia a zásadne ovplyvniť obraz slovenského podnikateľského prostredia.

Premiér tiež uviedol, že výsledky rokovania s odborníkmi nebude komunikovať predtým, ako sa s nimi stotožnia všetky koaličné strany. 

Zmienil však, že hľadali odpoveď na to, čo zmeniť v nastaveniach opatrení, aby lockdown a covid automat začali plniť svoju úlohu.

Posledná úloha

"Napriek tomu, že končí 10. týždeň lockdownu a týždne ideme podľa Covid Automatu, neustále nám rastie počet hospitalizácií," hovorí Matovič.

Podľa jeho slov sú nové mutácie viac životaschopné. "Nakazia rýchlejšie a na jednom mieste viac ľudí, z ktorých viac ľudí skončí v nemocnici a viac ľudí, bohužiaľ, zomrie," dodáva.

Premiér poznamenal, že pred nami stojí ešte úplne posledná úloha. "Nájsť v sebe dostatok síl, chuti a schopnosti zjednotiť sa a tento zápas spolu vyhrať," uzavrel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.