Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2021, 10:25 Aktualizované dňa 25.02.2021 o 11:06

Pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Pellegriniho Hlas kritizuje boj vlády s pandémiou

Richard Raši pripomenul, že už pred letom premiér oznamoval, že máme aplikáciu, ktorá má kontrolovať dodržiavanie karantény.

Pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Pellegriniho Hlas kritizuje boj vlády s pandémiou
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vláda nezvláda boj s pandémiou koronavírusu a štát riadi chaoticky. Na brífingu to vyhlásil opozičný poslanec za stranu Hlas Richard Raši. Ako príklad uviedol nefunkčnosť štátnych aplikácií, ktoré považuje za dôležitý prvok pri zvládaní pandémie.

Raši pripomenul, že už pred letom premiér oznamoval, že máme aplikáciu, ktorá má kontrolovať dodržiavanie karantény. "Viac nefungovala, ako fungovala," skritizoval Raši.

Podľa neho sme sa však k aplikácii mali vrátiť a pokračovať v jej vývoji. "Matovič sa rozhodol, že nebudeme zdokonaľovať vytvorenú aplikáciu, ale že ju dá vyrobiť Sulíkovi," povedal o aplikácii eKaranténa.

Druhá aplikácia, ktorú mal podľa Rašiho štát využívať, je tzv. eRúško, ktoré ľudí upozorní na kontakt s pozitívnym človekom. Tú zase sľubovala Veronika Remišová.

"Vývoj aplikácie nás stál de facto milión eur, keďže je to jediná vec, ktorú firma Slovensko IT vytvorila a ústredný krízový štáb ešte v decembri povedal, že takú aplikáciu nechce. Teraz sa k tomu pridalo aj NCZI," povedal Raši.

"Pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Pravá ruka investuje státisíce do ľudí, ktorí aplikáciu vyrobia a potom NCZI a krízový štáb povie, že ju nechce," dodal poslanec.

Podľa poslanca Hlasu je to prezentácia zvládania pandémie súčasnou vládou. "Je to chaos na chaos," dodal.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.