Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2021, 16:55

Dnes bol u nás extrémne teplý zimný deň, v Prievidzi bolo 20 stupňov

Na niektorých miestach bola teplota, ako keby už bola pokročilejšia jar.

Dnes bol u nás extrémne teplý zimný deň, v Prievidzi bolo 20 stupňov
Zdroj: SHMÚ

Ešte pred dvomi týždňami zodpovedalo počasie na Slovensku aktuálnemu ročnému obdobiu. Teplota sa pohybovala okolo bodu mrazu a väčšina územia bola pod snehovou prikrývkou. 

Dnes to však vyzeralo úplne inak. To, že končí zima, by tipoval málokto. Na viacerých miestach zaznamenali meteorológovia najvyššie zimné teploty.

"Hodnoty teploty, ktoré sme dnes namerali, sú bežné na prelome marca a apríla, no koncom februára ide o extrémy," napísal Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom facebookovskom účte.

Najteplejšie bolo v Prievidzi, kde sa teplota vyšplhala až na 20 stupňov Celzia. V Žiari nad Hronom, v Brezne, aj v Banskej Štiavnici namerali 19 stupňov. Neobvykle teplo bolo aj v mestách na severe. Čadca aj Žilina hlásili 18 stupňov.

Chladnejšie bolo paradoxne na juhozápade krajiny, kde zvyknú bývať najvyššie teploty. V Bratislave dnes namerali "len" 15 stupňov. Podľa SHMÚ bolo najteplejšie v nadmorských výškach od 200 do 700 metrov.

Meteorológovia avizujú, že extrémne teplo vzhľadom na dátum, bude aj zajtra. Teploty by sa mali vyšplhať na 13 až 20 stupňov. Predpoveď na dnes pritom očakávala teplotné maximum na úrovni 18 stupňov.

Zajtra by mohol byť prekonaný absolútny zimný rekord, keď v Žihárci v roku 2019 namerali 20,6 °C.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.