Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2021, 18:33 Aktualizované dňa 24.02.2021 o 19:09

Matovič reaguje na Sulíka: Bol by som rád, keby už tieto hlúpe žarty nerobil

Už druhý deň pokračujú rokovania medzi premiérom a odborníkmi z oblasti zdravotníctva o ďalších krokoch a opatreniach.

"Každý sme mohli urobiť viac," odpovedal dnes na brífingu premiér Igor Matovič (OĽaNO) novinárom na otázku, aký podel viny nesie na súčasnej situácii na Slovensku v súvislosti s koronavírusom. 

Konkrétne zlyhania dnes odmietol menovať. Je však ochotný spraviť tlačovú konferenciu venovanú len tejto téme, ktorá podľa neho môže trvať aj dve hodiny. 

Útok na Sulíka 

V kritike sa opäť obrátil na svojho koaličného partnera Richarda Sulíka (SaS), ktorý navrhol odchod Mareka Krajčího (OĽaNO) z postu ministra zdravotníctva. Oznámil dokonca, že rezort môže riadiť on. 

"Ak človek, ktorý tu toto peklo spôsobil, má byť ministrom zdravotníctva, to je urobiť z capa záhradníka," povedal Matovič. "Bol by som rád, keby už tieto hlúpe žarty nerobil."

Podľa Matoviča "Sulík nemá žiadne morálne právo kritizovať" ministra zdravotníctva Krajčího.

"Doslova ho pred Vianocami prosil o lockdown. Richard Sulík hovoril, až 21. decembra, lebo ľudia si musia nakúpiť darčeky." O výmene na poste šéfa rezortu zdravotníctva neuvažuje, povedal. 

Rokovania pokračujú 

Už druhý deň pokračujú rokovania medzi premiérom a odborníkmi z oblasti zdravotníctva o ďalších krokoch a opatreniach, ktoré pomôžu zlepšiť epidemiologickú situáciu na Slovensku. 

Konkrétne riešenia ešte prezentované neboli, Matovič však dnes povedal, že výsledok rokovaní bude známy pravdepodovne v piatok. 

"Dohodli sme sa na niekoľko desiatkach návrhov, chceme ich predstaviť až potom, ako ich spoločne predstavíme koaličným partnerom," dodal. ​

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.