Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2021, 13:35

Kollár otvoril schôdzu, poslanci budú rokovať o predĺžení núdzového stavu

Poslanci majú rozhodnúť o odsúhlasení predĺženia núdzového stavu.

Kollár otvoril schôdzu, poslanci budú rokovať o predĺžení núdzového stavu
Zdroj: TASR

Poslanci Národnej rady sa v utorok popoludní zišli na 24. schôdzi, na ktorej majú rozhodnúť o odsúhlasení predĺženia núdzového stavu.

Rokovanie otvoril predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). V úvode schôdze vystúpil s príhovorom podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer), v ktorom si pripomenul osobnosť zosnulého poslanca za Smer Ľubomíra Petráka. Poslanci si ho zároveň uctili minútou ticha.

​Na schôdzi majú poslanci prerokovať aj novelu zákona o diaľničnej známke, ktorú majú prebrať v skrátenom legislatívnom konaní.

V návrhu programu schôdze je tiež uznesenie, ktoré predložili poslanci Smeru. Týka sa predloženia návrhu národného plánu podpory obnovy a odolnosti na verejnú diskusiu.

Na základe novelizovanej legislatívy musí predĺženie núdzového stavu odobriť parlament, a to najneskôr do 20 dní. Vláda začiatkom mesiaca rozhodla o tom, že núdzový stav sa predĺži od 8. februára o ďalších 40 dní.

Poslanci majú tiež rokovať o vládnej novele zákona o diaľničnej známke. Pokutu za neuhradenie diaľničnej známky by malo byť podľa navrhovanej úpravy možné uložiť do dvoch rokov odo dňa, keď sa príslušný okresný úrad dozvedel o porušení povinnosti.

​Najneskôr však do troch rokov odo dňa porušenia povinnosti.

Návrh uznesenia z dielne Smeru-SD hovorí o tom, aby parlament vyjadril vážne znepokojenie nad meškaním prác národného plánu podpory obnovy a odolnosti.

Parlament by mal tiež podľa návrhu požiadať vládu, aby okamžite predložila na schôdzu Národnej rady správu o stave prípravy národného plánu.
Poslanci tiež majú na schôdzi prebrať návrh na voľbu poslancov za členov Výboru parlamentu na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.