Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2021, 18:58

Diskusia vedcov a odborníkov bude pokračovať: Je možné, že na Slovensku už máme juhoafrický kmeň vírusu

Premiér Igor Matovič pozval v utorok na Úrad vlády vedcov a odborníkov.

Pavol Čekan
Zdroj: TASR/M. Baumann

Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády o riešení situácie s ochorením Covid-19 bude pokračovať aj v stredu. "Dohodli sme sa, že sa nebudeme vyjadrovať k bodom, o ktorých sme diskutovali, lebo ešte zajtra je veľmi dôležitý deň, aby sme zhodnotili dnešnú diskusiu a urobili záver," povedal biochemik Pavol Čekan.

​Virológ zo Slovenskej akadémie vied Boris Klempa uviedol, že na Slovensku zatiaľ nebol zaznamenaný takzvaný juhoafrický kmeň nového koronavírusu. Zároveň jeho prítomnosť na našom území nevylúčil.

"Je možné, že už ho tu máme, lebo osekvenovaných máme málo vzoriek. Snažíme sa to čo najrýchlejšie zvyšovať," poznamenal s tým, že je dôležité, aby sa ľudia prichádzajúci zo zahraničia izolovali.

Premiér Igor Matovič pozval v utorok na Úrad vlády vedcov a odborníkov. Avizoval, že budú spoločne diskutovať o tom, ako zastaviť rast počtu pacientov v nemocniciach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.