Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2021, 13:44

Gröhling chce rokovať s Krajčím o očkovaní pedagógov vysokých škôl

Cieľom iniciatívy ministerstva školstva je zabezpečenie prístupu k dobrovoľnej vakcinácii do konca školského roka pre všetkých zamestnancov v školstve.

Gröhling chce rokovať s Krajčím o očkovaní pedagógov vysokých škôl
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) chce v najbližších dňoch otvoriť diskusiu s ministerstvom zdravotníctva o očkovaní pedagógov vysokých škôl proti Covid-19.

Možnosť dať sa zaočkovať by mohli dostať po pedagogických zamestnancoch v regionálnom školstve. Informoval o tom odbor komunikácie ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

​Cieľom iniciatívy ministerstva školstva je zabezpečenie prístupu k dobrovoľnej vakcinácii do konca školského roka pre všetkých zamestnancov v školstve.

Aktuálne je našou snahou umožniť prezenčnú výučbu aspoň na niektorých študijných odboroch. Z dlhodobého hľadiska je tiež očkovanie vysokoškolských pedagógov potrebné, aby sa po zlepšení situácie mohli bezpečne vrátiť do štandardného režimu aj vysoké školy,“ priblížil zámer minister školstva.

Rovnako si uvedomuje, že aj študenti vysokých škôl potrebujú okrem samoštúdia aj účasť na prednáškach či praktickej výučbe.

Ako pripomenul, na základe uznesenia vlády z 15. februára 2021 majú už v súčasnosti študenti vybraných odborov, akými sú všeobecné lekárstvo, ošetrovateľstvo, urgentná starostlivosť či pôrodná asistencia výnimku na cestu do a zo školy či školského zariadenia a vrátili sa k prezenčnému vzdelávaniu.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.