Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2021, 13:52 Aktualizované dňa 21.02.2021 o 14:42

Prezidentka: Potvrdzuje sa, že podozrenia, o ktorých písal Ján Kuciak, boli pravdivé

Prezidentka si na bratislavskom Námestí SNP uctila pamiatku Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Prezidentka: Potvrdzuje sa, že podozrenia, o ktorých písal Ján Kuciak, boli pravdivé
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Udalosti posledných mesiacov potvrdzujú, že podozrenia, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak, boli pravdivé.

Vyhlásila to prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá si v nedeľu na bratislavskom Námestí SNP uctila pamiatku Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Hlava štátu verí, že v najbližších mesiacoch sa dočkáme odsúdenia objednávateľov vraždy. Považuje to za potrebné pre nastolenie spravodlivosti na Slovensku.

"Sú to tri roky od tragickej udalosti, ktorá sa stala v histórii mementom. Od začiatku bolo jasné, že ich smrť nie je náhodná a že úzko súvisí s investigatívnou prácou Jána Kuciaka. Udalosti posledných mesiacov potvrdzujú, že to, o čom písal, boli pravdivé podozrenia," uviedla prezidentka.

"Dnes už vieme a poznáme tváre vykonávateľov vraždy, ale pre spravodlivosť na Slovensku je veľmi potrebné, aby boli odsúdení aj objednávatelia tejto vraždy, a veľmi dúfam, že v najbližších mesiacoch sa toho dočkáme. Venujme, prosím, dnes večer minútou ticha spomienku Jánovi a Martine," povedala pred novinármi Čaputová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.