Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2021, 20:38

Unikátna operácia. Diaľničiari podsúvali most pri Bratislave

V sobotu sa uskutočňujú práce na pravom moste, v smere z Bratislavy do Senca.

Unikátna operácia. Diaľničiari podsúvali most pri Bratislave
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Most vážiaci 3000 ton, ktorý prevedie diaľnicu D1 nad diaľnicou D4, sa v sobotu večer posúva na svoje miesto, a to vďaka špeciálnej technológii. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková.

"Mostný objekt na diaľnici D1 prepojí úseky diaľnice D4 Jarovce - Ivanka, sever a D4 Ivanka, sever – Rača," spresnila Žgravčáková.

V sobotu sa uskutočňujú práce na pravom moste, v smere z Bratislavy do Senca. Ľavý most D1/D4, pred Bratislavou v smere zo Senca, sa umiestňoval na prelome januára a februára.

Päťdesiatka pracovníkov podľa Žgravčákovej realizovala práce nonstop. Najskôr sa most nadvihol a pomocou hydrauliky sa zasunul na miesto určenia. Posúvanie trvalo zhruba tri hodiny.

V následných dňoch prebiehal spätný zásyp a natiahli sa asfaltové vrstvy, všetko pri plnej diaľničnej premávke len s miernymi dopravnými obmedzeniami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.