Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2021, 13:24 Aktualizované dňa 19.02.2021 o 15:53

Matovič o Remišovej: Hrať sa na Pyšnú princeznú Slovensku nepomôže. Za ľudí robí pokusy na ľuďoch

Premiér Igor Matovič povedal, že vakcína Sputnik nemá chybu.

Premiér Igor Matovič skritizoval Veroniku Remišovú a stranu Za ľudí, že nepodporila nákup vakcíny Sputnik V.

Premiér to prirovnal k rozprávke o pyšnej princeznej. "Dnes sa hrať na pyšnú princeznú a hádzať sa o zem, Slovensku nepomôže. Jediné, čo pomôže Slovensku, je chrániť zdravie a životu ľudí," povedal Matovič.

​Predseda vlády kritizoval odmietanie ruskej vakcíny. Poukázal na to, že Sputnik je registrovaný okrem Maďarska aj v ďalších 29 krajinách.

V otázke očkovania sa podľa neho stali krajiny Európskej únie "lúzrami" vzhľadom na množstvo oneskorených vakcín. Argumentoval tiež prieskumom agentúry AKO, podľa ktorého by ochota očkovať sa proti ochoreniu COVID-19 stúpla. Tvrdí, že zaočkovať by sa mohlo o 300-tisíc Slovákov viac.

Matovič podporil ministra zdravotníctva, aby využil svoju kompetenciu a podobne ako pri iných neregistrovaných liekoch povolil používanie Sputnika V. Rokovanie vlády o tejto otázke zdôvodnil snahou nájsť konsenzus a vyhnúť sa spochybňovaniu očkovacej látky.

Odopieranie vakcíny nazval premiér pokusom na ľuďoch, či prežijú bez nej. "Tá vakcína nemá chybu," myslí si.

​Zdôraznil, že chcel ľuďom umožniť, aby sa dobrovoľne mohli zaočkovať vakcínou, ktorej dôverujú. Poznamenal, že ide o otázku, pri ktorej je "nevhodné a ťažko populistické" viesť geopolitické zápasy. Kritizoval tiež, že sa tým znižuje dôvera k očkovaniu.

Slovensko nenakúpi vakcínu Sputnik V. Vládny kabinet vo štvrtok neschválil uznesenie o jej nákupe. Návrh vetovala strana Za ľudí.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.