Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2021, 00:00

Depresie a úzkosť pre zatvorené školy. Psychologička radí, kedy vyhľadať odbornú pomoc

  • Mnohí žiaci pri online výučbe strácajú motiváciu k učeniu. Okrem toho majú obavy z pandémie.
  • Psychologička Eva Gajdošová hovorí, že ak sa k tomu pridružia konflikty v rodine, môže to spustiť vážne duševné problémy.
Depresie a úzkosť pre zatvorené školy. Psychologička radí, kedy vyhľadať odbornú pomoc
Zdroj: TASR

Aké dopady pandémie a dištančného vzdelávanie si všímate u školákov?

V tejto nečakanej dlhodobej záťažovej a stresovej situácii, akou pandémia COVID-19 je, dostávame my psychológovia informácie, že u viacerých detí a mladistvých sa objavujú psychické problémy a poruchy, že deti upadajú častejšie do smútku, beznádeje, strachu, úzkosti, depresie, agresie, rezignácie, straty zmyslu života, čo vedie zákonite k nárastu suicidálnych myšlienok a suicidálnych pokusov.

Spôsobujú zatvorené školy smútok a depresie detí?

Zatvorené školy sú len priamym dôsledkom celosvetovej pandémie, akú ľudstvo ešte nezažilo. Téma pandémie sa stala najfrekventovanejšou témou každého dňa. Masmédia a webové stránky sa niekoľkokrát denne zaoberajú krízovou pandemickou situáciou, informujú o úmrtiach ľudí a počtoch pozitívne testovaných.

A deti, či chceme alebo nechceme, sú každodenne svedkom tejto pre nich hrozivej situácie, uši majú nastražené a počúvajú informácie, dokonca aj informácie o úmrtí mnohých ľudí, dokonca aj v ich blízkosti, ktorí tejto chorobe podľahli. A deti dnešnej generácie sú veľmi citlivé a vnímavé, preto téma koronavírusu vnáša do ich života strach a úzkosť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.