Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2021, 12:34 Aktualizované dňa 19.02.2021 o 13:10

Krajčí neodstúpi zo svojej funkcie. Nevidí za seba náhradu

Marek Krajčí povedal, že cíti podporu na zotrvanie vo funkcii.

Marek Krajčí
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Minister zdravotníctva Marek Krajčí neodstúpi zo svojej funkcie. Povedal to v relácii Braňo Závodský Naživo. Ako dôvod uviedol, že cíti podporu a nevie o žiadnej náhrade za seba.

Krajčí tak reagoval na kritiku, že nezvláda boj s pandémiou. "Šéf rezortu zdravotníctva tvrdo denne pracuje na tom, aby sa pandémiu na Slovensku podarilo zvládnuť," odkázalo ministerstvo prostredníctvom hovorkyne Zuzany Eliášovej.

"Výzvu na odstúpenie vnímame v čase pandémie ako snahu na zviditeľnenie v aktuálnej téme a prosíme, aby sa energia venovala konštruktívnym krokom, ktoré pomôžu chrániť zdravie a životy ľudí. Zvládnutiu pandémie určite nepomôžu neuvážené personálne výmeny," dodalo v stanovisku ministerstvo.

Krajčí v relácii povedal, že odborníci mu radia, aby Slovensko nakúpilo vakcíny Sputnik V.

"Počúvam všetkých relevantných odborníkov, a tí odporúčajú nakúpiť vakcínu Sputnik aj bez registrácie zo strany Európskej liekovej agentúry, povedal Krajčí. Povedal, že je to vzhľadom ku kritickej situácii, ktorá je na Slovensku kvôli pandémii.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.