Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2021, 10:40 Aktualizované dňa 19.02.2021 o 12:21

Žilinka zistil pochybenia vo vyšetrovaní v prípade úmrtia študentky Linh

Nehoda sa odohrala 21. septembra 2020, zahynula pri nej 18-ročná chodkyňa.

Žilinka zistil pochybenia vo vyšetrovaní v prípade úmrtia študentky Linh
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Generálny prokurátor Maroš Žilinka po preskúmaní trestného konania vo veci dopravnej nehody, pri ktorej minulý rok v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorovým vozidlom zahynula mladá študentka Linh, zistil vážne pochybenia pri prvotných úkonoch dokumentovania dopravnej nehody.

Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Pasviita pri výkone dozoru

Žilinka zároveň zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora.

"Uložil preto krajskému prokurátorovi v Bratislave prijať opatrenia na odstránenie prieťahov v trestnom konaní, vykonávanie aktívneho dozoru prokurátora, ako aj vyvodenie disciplinárnych dôsledkov z porušenia povinností konajúceho prokurátora. Trestnú vec bude generálna prokuratúra naďalej intenzívne sledovať," zdôraznil hovorca Skladan.

Príde k vyvodeniu zodpovednosti

Policajný prezident Peter Kovařík reagoval na vyhlásenie generálneho prokurátora s tým, že kontrolu spisu dal urobiť ešte v októbri minulého roka.

"Záver kontroly bol, že došlo k pochybeniam. Druhú kontrolu som nariadil začiatkom tohto roka. Podľa jej záverov už bude nasledovať vyvodenie zodpovednosti nielen vyšetrovateľa, ale aj jeho nadriadeného, pretože si pravdepodobne neplní ani jeden, ani druhý svoje povinnosti," hovorí Kovařík.

Zahynula 18-ročná študentka

Žilinka uložil povinnosť preskúmať okolnosti trestného konania vo veci tragickej nehody prokurátorovi trestného odboru generálnej prokuratúry v polovici januára. Nehoda sa odohrala 21. septembra 2020.

Polícia vtedy informovala, že pri dopravnej nehode zahynula 18-ročná chodkyňa.

Auto mala šoférovať 35-ročná vodička, pričom k zrážke došlo na priechode pre chodcov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.