Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2021, 12:47

Chirana pomôže s očkovaním. So štátom sa dohodla na dodávke miliónov striekačiek

Chirana T. Injecta poskytne zodpovedajúci skladový priestor, z ktorého sa budú postupne rozvážať podľa potrieb jednotlivých vakcinačných centier.

Chirana pomôže s očkovaním. So štátom sa dohodla na dodávke miliónov striekačiek
Zdroj: Reuters

Spoločnosť Chirana T. Injecta dodá pre potreby slovenského vakcinačného programu do 19. marca dva milióny jednomililitrových injekčných striekačiek s malým mŕtvym priestorom, dva milióny dvojmililitrových striekačiek a päť miliónov ihiel. Informoval o tom generálny riaditeľ spoločnosti Teodor Lysák.

​V ďalších mesiacoch budú podľa neho dodávky postupne pokračovať podľa potreby. Tieto vakcinačné komponenty centrálne nakúpi štát a Chirana T. Injecta poskytne zodpovedajúci skladový priestor, z ktorého sa budú postupne rozvážať podľa potrieb jednotlivých vakcinačných centier po celom Slovensku. Distribúciu bude zabezpečovať štát, respektíve ním určené organizácie.

„Dospeli sme k dohode, ktorá predpokladá, že vakcinačné komponenty pre potreby slovenského vakcinačného programu proti ochoreniu COVID-19 nakúpi štát centrálne a následne zabezpečí ich distribúciu podľa reálnych potrieb vakcinačných centier,“ povedal Lysák s tým, že spoločnosť je pripravená splniť všetky požiadavky štátu na počet a typ požadovaných injekčných striekačiek.

Chirana T. Injecta ročne vyprodukuje približne 250 miliónov injekčných striekačiek a momentálne ich dodáva do viacerých európskych štátov, kde prebieha hromadná vakcinácia proti ochoreniu COVID-19.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.