Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2021, 10:28 Aktualizované dňa 17.02.2021 o 11:30

Pellegrini vyzval vládu, aby okamžite podala demisiu

Šéf Hlasu povedal, že demisia vlády s okamžitým menovaním úradníckej vlády by bola základným krokom k obnoveniu dôvery občanov v štát.

Mimoparlamentná strana Hlas vyzýva vládu, aby podala demisiu do rúk prezidentky Zuzany Čaputovej. Hlavu štátu zároveň vyzvala, aby po prijatí demisie vymenoval vládu odborníkov až do predčasných parlamentných volieb.

Pellegrini: Vláda je zdecimovaná

Vyhlásil to expremiér a líder Hlasu Peter Pellegrini. Hovorí, že demisia vlády s okamžitým menovaním úradníckej vlády by bola základným krokom k obnoveniu dôvery občanov v štát. Deklaroval, že úradnícka vláda by v Národnej rade dostala podporu poslancov z jeho strany.

​"Vláda zlyhala a musí zo svojich funkcií bezodkladne odísť. Zlyhala ako kolektív, ktorý má prinášať riešenia," povedal Pellegrini na brífingu.

Pellegrini tvrdí, že vláda je tak zdecimovaná, že sa ju už neoplatí rekonštruovať. Preto považuje za najlepšie riešenie jej demisiu a následnú úradnícku vládu zloženú z odborníkov a profesionálov.

"Demisia tejto nedôveryhodnej vlády je prvým a základným krokom k obnoveniu dôvery ľudí v štát a jeho autoritu. Po tejto demisii musia prísť predčasné parlamentné voľby, aby ľudia mohli slobodne odovzdať mandát tomu, kto je pre nich zárukou kompetentnosti, profesionality a elementárnej dôvery," povedal.

Argumentuje chaosom

Argumentuje chaosom a neprehľadnosťou opatrení. Myslí si, že aj to vedie k nevedomému porušovaniu pravidiel, lebo nik nemá prehľad, čo v ktorom regióne platí. Ľudia podľa neho začínajú byť unavení, nahnevaní a stratili vieru v účinnosť opatrení.

Podotkol, že vláda verejnosti denne predvádza neschopnosť vyviesť krajinu z krízy, konflikty a amaterizmus.

​"Treba jasne a otvorene povedať, že vláda SR zlyhala a musí z funkcií bezodkladne odísť," dodal s tým, že Slovensko je v kríze, ktorá okrem ekonomických dôsledkov prináša aj tisícky obetí.

Poukázal na to, že počet úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 prekročil hranicu 6-tisíc a v prepočte na milión obyvateľov patrí Slovensko k najhorším na svete.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.