Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2021, 15:12 Aktualizované dňa 16.02.2021 o 15:56

Sudca prepustil Jankovskú. Mala by nosiť náramok

Jankovská sa dnešného pojednávania nezúčastnila, dôvodom má byť jej zlý zdravotný stav. 

Sudca prepustil Jankovskú. Mala by nosiť náramok
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa rozhodol prepustiť bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú na slobodu. Obvinená by však mala byť pod dohľadom úradov a nosiť monitorovací náramok.

Vyjadrenie Jankovskej advokáta pred dnešným pojednávaním:

"Sudca pre prípravné konanie obvinenú M. J. prepustil z väzby na slobodu a súčasne väzbu obvinenej nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súd obvinenej uložil povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu každú zmenu miesta pobytu, uložil jej povinnosti a obmedzenia a nariadil kontrolu obvinenej technickými prostriedkami - zariadením na určenie polohy," vysvetlila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. 

Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, prokurátorka podala sťažnosť. Definitívne slovo tak bude mať Najvyšší súd. "Budeme musieť počkať, kým bude právoplatné," povedal po pojednávaní obhajca Peter Erdős. Bližšie sa k rozhodnutiu z tohto dôvodu nechcel vyjadrovať. 

Jankovská sa naďalej nachádza v nemocnici vo väzenskej v  Ružomberku. Erdős povedal, že jej zdravotný stav jej nedovoľuje sa zúčastňovať pojednávania. Podľa advokáta má mať najmä psychické problémy. 

Jankovská mala byť väzobne stíhaná do 11. marca. Vo väzbe je od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Búrka. Príslušníci NAKA vtedy zadržali 13 sudcov, pričom padli obvinenia z korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti.

Ďalšie obvinenia pribudli Jankovskej po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 je obvinená aj v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.