Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2021, 09:27 Aktualizované dňa 11.02.2021 o 09:34

Prudký vietor a sneženie spôsobili veľký výpadok elektriny na strednom Slovensku

V poruchovom stave je 26 vedení vysokého napätia a mimo prevádzky je viac ako 400 distribučných trafostaníc.

Prudký vietor a sneženie spôsobili veľký výpadok elektriny na strednom Slovensku
Zdroj: Reuters

Na strednom Slovensku je bez elektrickej energie približne 37-tisíc odberných miest Stredoslovenskej distribučnej, a. s., Žilina. Po prudkom vetre a výdatnom snežení je v poruchovom stave 26 vedení vysokého napätia a mimo prevádzky je viac ako 400 distribučných trafostaníc. Informoval o tom hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Doplnil, že dôvodom sú najmä popadané stromy, ktoré trhali vodiče a poškodzovali stĺpy. "Najpostihnutejšou oblasťou je Banskobystrický kraj, konkrétne okresy Rimavská Sobota, Poltár, Žiar nad Hronom, Krupina a Zvolen. Výpadky však neobišli ani sever krajiny. Bez prúdu sú aj stovky obyvateľov v okresoch Bytča a Liptovský Mikuláš," uviedol Gejdoš.

"Elektrikári zo SSD sú v plnom nasadení a robia všetko, čo je v ich silách, aby situáciu zvrátili. Na mnohých miestach ešte len vyhľadávajú poruchové miesta, pretože sa nachádzajú v odľahlých a ťažko prístupných lokalitách. V niektorých oblastiach navyše stále sneží a fúka silný vietor. V takýchto prípadoch je veľmi náročné a, žiaľ, niekedy až nemožné dopraviť na miesto potrebnú techniku. Takže musíme čakať na ustálenie počasia," povedal hovorca.

Upozornil, že vzhľadom na aktuálnu poveternostnú situáciu nie je vylúčené, že poruchy budú ešte pribúdať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.