Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2021, 13:27

Do škôl sa už vrátilo vyše 140-tisíc žiakov. Minister očakáva, že to bude rásť

Už počas víkendu sa začnú očkovať učitelia a školskí zamestnanci.

Do škôl sa už vrátilo vyše 140-tisíc žiakov. Minister očakáva, že to bude rásť
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Minister školstva Branislav Gröhling informoval o aktuálnom vývoji otvárania škôl. Aktuálne je podľa neho otvorených celkovo 1975 škôl, čo predstavuje približne 28 percent.

Najlepšia situácia je na základných školách, kde je podľa Gröhlinga otvorených 40 percent tried.

V školách je 144-tisíc žiakov. "Toto číslo bude kontinuálne narastať," tvrdí minister. Situáciu budú preverovať každý týždeň po informácii od ministra zdravotníctva o aktuálnom vývoji pandémie na Slovensku.

Už počas víkendu sa začnú očkovať učitelia a školskí zamestnanci. Podľa Gröhlinga to bude kvôli nedostatku vakcín prebiehať vo fázach postupne počas víkendov. Začne sa v krajských mestách.

Školstvo má aktuálne k dispozícii 40-tisíc vakcín od AstraZeneca, ktoré sú určené pre zamestnancov do 55 rokov. Neskôr by malo školstvo získať vakcíny aj od Pfizeru a Moderny, ktorými sa môžu očkovať aj staršie osoby.

Minister verí, že do konca tohto školského roka budú zaočkovaní všetci školskí zamestnanci tak, aby sa budúci školský rok mohol v septembri rozbehnúť bez problémov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.