Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2021, 13:08 Aktualizované dňa 08.02.2021 o 13:14

Remišová kritizovala vládu: V Za ľudí toho máme plné zuby, premiér rokovania nechal plávať

Ministerka kritizovala neistotu okolo návratu žiakov, kedy dlho nebolo jasné, ktoré školy sa otvoria. Rovnako jej prekážalo zdĺhavé prijímanie uznesenia.

Remišová kritizovala vládu: V Za ľudí toho máme plné zuby, premiér rokovania nechal plávať
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Chaos sa už nesmie opakovať, povedala v súvislosti s minulotýždňovým dianím vo vláde ministerka pre investície a informatizáciu a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Kritizovala neistotu okolo návratu žiakov, kedy dlho nebolo jasné, ktoré školy sa otvoria. Rovnako jej prekážalo zdĺhavé prijímanie uznesenia, ktoré upravilo podmienky zákazu vychádzania.

"Takto to nemôže pokračovať"

"V nedeľu večer som sa dozvedela, či naša škola otvára alebo neotvára...V Za ľudí máme takéhoto riadenia plné zuby. Premiér rokovania nechal plávať," povedala Remišová a výčitku adresovala aj koaličným partnerom.

"Jeden koaličný partner hlasoval pol na pol, druhý koaličný partner nehlasoval za uznesenie, ktoré sám navrhol. Takýto spôsob riadenia už nemôže pokračovať," dodala s tým, že práve to necháva obyvateľov krajiny v neistote.

"Momentálne je viac ako 100-tisíc rodičov a učiteľov v neistote. O tom, kedy sa otvoria školy teraz rozhoduje pán bohvie kto." 

Jasné pravidlá v covid automate 

Remišová povedala, že Za ľudí bude požadovať stanovenie jasných pravidiel na otváranie škôl, najlepšie by podľa nej bolo, aby boli súčasťou covid automatu.

"Minister zdravotníctva nemôže v stredu povedať, že školy otvárame a premiér, že školy by sa nemali otvoriť, to spôsobuje chaos," dodala vicepremiérka.

Chcela by preto, aby boli platné informácie oznámené najneskôr v stredu po rokovaní vlády. Kritizoval tiež komunikáciu premiéra Igora Matoviča. "Ministri sa nemôžu dozvedieť o dôležitej epidemickej informácii z facebooku premiéra."

Remišová pripomenula, že tento a budú týždeň na Slovensko dorazia vakcíny od firmy Astra Zeneca, ktorých použitie nie je odporúčané pre starších ľudí. Navrhuje preto, aby ňou boli zaočkovaní učitelia a vychovávatelia na prvom stupni. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.