Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2021, 18:58

Na väčšine Slovenska treba rátať s poľadovicou a dažďom, upozorňujú meteorológovia

Podľa SHMÚ možno počítať so škodami na majetku menšieho rozsahu.

Na väčšine Slovenska treba rátať s poľadovicou a dažďom, upozorňujú meteorológovia
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

S intenzívnym dažďom a poľadovicou treba rátať na väčšine územia Slovenska aj počas noci na pondelok a počas pondelkového doobedia.

Na svojom webe na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý preto vydal výstrahy prvého a druhého stupňa.

Pre všetky kraje, s výnimkou Bratislavského, platí výstraha prvého stupňa pred dažďom. Meteorológovia očakávajú výskyt dažďa s úhrnom zrážok 15 až 30 milimetrov. "Tento úhrn zrážok vzhľadom na hydrologickú situáciu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity," informovali.

Pre Senicu, Malacky, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilavu, Turčianske Teplice, Zlaté Moravce, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Prievidzu a Trebišov bez Roňavy platí hydrologická výstraha prvého stupňa.

Podľa SHMÚ možno počítať so škodami na majetku menšieho rozsahu. Pre Michalovce platí druhý stupeň hydrologickej výstrahy. Ten nie je bežný a môže okrem škôd ohroziť ľudskú činnosť.

Rovnako si treba na území celého Slovenska dávať pozor aj na poľadovicu. Pre Košický, Trnavský, Prešovský a Žilinský kraj platí dokonca výstraha druhého stupňa, keď pri zápornej teplote vzduchu môžu úhrny kvapalných zrážok lokálne dosiahnuť aj viac ako päť milimetrov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.