Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2021, 12:55

Mazurek potvrdil, že odídenci z ĽSNS zakladajú novú politickú stranu

Milan ​Mazurek povedal, že strane by chceli vymyslieť kvalitný program a chcú sa dostať z politickej izolácie.

Milan Mazurek
Zdroj: TASR/J. Novák

Odídenci z Kotlebovej ĽSNS na čele s Milanom Mazurekom a Milanom Uhríkom založia novú politickú stranu. Potvrdil to poslanec Mazurek v Kulturblogu, kde pravidelne vystupuje. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk.

​Mazurek povedal, že strane by chceli vymyslieť kvalitný program a chcú sa dostať z politickej izolácie. "Áno, pracujeme na tom, aby sme mohli priniesť alternatívu, aby tu bola národná, kresťanská a sociálne orientovaná strana, ktorá bude odborná, slušná a razantná,“ povedal Mazurek.

​Nová strana by podľa neho nemala trpieť nedostatkami, ktoré im boli vyčítané zo strany Kotlebovej ĽSNS.

Koniec vo vedení ĽSNS Mazurek oznámil 19. januára. Dôvodom bola podľa neho zmena stanov strany, ktorú začiatkom januára odhlasovali delegáti. Mazurek tvrdí, že o zmenách nevedel rovnako ako viacerí ďalší členovia a dozvedel sa o tom podľa vlastných slov náhodou.

"Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali...," doplnil Mazurek.

Okrem Mazureka a Uhríka stranu opustili aj poslanci Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočič a Miroslav Urban. Oficiálnym dôvodom ich odchodu boli nové stanovy, ktoré Kotleba presadil bez ich vedomia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.