Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2021, 12:05 Aktualizované dňa 05.02.2021 o 12:50

Fico o referende: Obrovské množstvo ľudí dostane do schránky hárky. Poštovné preplatíme

Šéf strany hovorí, že ide o apolitické referendum, ktoré neorganizuje žiadna politická strana.

Fico o referende: Obrovské množstvo ľudí dostane do schránky hárky. Poštovné preplatíme
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Šéf Smeru Robert Fico oznámil, že strana plne podporuje občianske referendum 2021, ktorého cieľom má byť predčasný koniec vlády Igora Matoviča. 

"Politická strana Smer-SD v plnej sile s využitím všetkých prostriedkov, s využitím všetkých štruktúr podporuje myšlienku občianskeho referenda 2021. To, čo dnes jednotlivé strany predstavujú a vyjadrenia nepolitických subjektov, ktoré budete počuť, sú výsledkom trpezlivých rokovaní za posledné týždne," oznámil Fico.

​Zdôrazňoval, že ide o občianske referendum, ktoré nebude organizovať žiadna strana. Verí, že sa k nemu pripoja viaceré dôležité organizácie. 

Na brífingu zároveň vymenoval dôvody, pre ktoré podľa neho súčasná vláda zlyháva. "Stačilo," povedal na záver o krokoch Matovičovej vlády.

"Toto je už celospločenská slovenská objednávka," dodal Fico s tým, že strana chce prispieť všetkými schopnosťami a možnosťami.

Vznikol petičný výbor, ktorý podľa Fica nie je zostavený z politických strán. Fico oznámil aj dohodu na formulácii petičného hárku. 

Ľudia budú môcť posielať podpísané petičné hárky na zriadený P.O. Box. "Pravdepodobne sa nestretnete s klasickými tímami ľudí, ktorí budú mať zberové miesta," hovorí Fico s tým, že hľadali cestu, ako zbierať podpisy počas platného núdzového stavu.

"Každý si môže tento petičný hárok nájsť. Všade, kde si otvorí internet bude vidieť odkazy, kde si ho môže stiahnuť a vytlačiť," povedal Fico.

Smer na to však pôjde inou cestou. Strana v obrovskom množstve vytlačí obálky s textom REFERENDUM 2021. "Túto obálku si vo svojej schránke nájde obrovské množstvo ľudí," povedal s tým, že tam nájdu petičný hárok. 

"Čo je najdôležitejšie, v tejto obálke bude ďalšia obálka, na ktorej je okrem iného napísané, že bude zaplatené poštovné," dodal Fico s tým, že ľudia nebudú musieť platiť ani cent. Všetky náklady preplatí Smer. 

Nakoľko však ide o občianske referendum, ktoré by podľa Fica nemalo byť spájané so žiadnou politickou stranou, nikde v distribuovaných dokumentoch nebude strana spomínaná. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.