Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2021, 11:38 Aktualizované dňa 05.02.2021 o 16:52

Podnikateľ Jozef Brhel ide do väzby, rozhodol súd

Jozefovi Brhelovi hrozí väzenie na 15 rokov.

Podnikateľ Jozef Brhel ide do väzby, rozhodol súd
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Podnikateľ Jozef Brhel obvinený v rámci minulotýždňovej policajnej akcie Mýtnik bude väzobne stíhaný. Rozhodla o tom v piatok popoludní sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

Vyhovela tak čiastočne návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Potvrdila to hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková a aj obhajca obvineného Ľudovít Štanglovič.

​Sudkyňa Ružena Sabová zobrala podnikateľa do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov a z dôvodu možného úteku.

Rozhodnutie nie je právoplatné, tak prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, ako aj obhajca podali sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd.

"Stratil som ilúzie o právnom štáte. Viete si predstaviť dôvod útekovej väzby, že klient je ohlásený, plní si svoju občiansku povinnosť, riadne sa dostaví na výsluch na dohodnutý termín? Oni v tom vidia nejaký útekový dôvod," zareagoval pre médiá Štanglovič. Zároveň odmietol aj dôvody kolúznej väzby s ohľadom na zdravotný stav svojho klienta.

Sudkyňa začala rozhodovať o 11.00 hod., keď približne polhodinu predtým eskortovali Brhela v ochrannom obleku z ružinovskej nemocnice, kde je hospitalizovaný od stredy.

Výsluch sa skončil o 14.00 hod. Prokurátor v stredu podal návrh na väzobné stíhanie podnikateľa zo všetkých troch dôvodov - a to aj z obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti.

Brhel je obvinený v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Mýtnik. Všetky obvinenia odmieta. Doteraz bol hospitalizovaný v ružinovskej nemocnici v Bratislave z dôvodu zlého zdravotného stavu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.