Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2021, 09:19

Obvineného Brhela hospitalizovali v nemocnici

Jozefa Brhela v utorok ​po výsluchu zadržala polícia.

Obvineného Brhela hospitalizovali v nemocnici
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Podnikateľa Jozefa Brhela, ktorý je obvinený v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Mýtnik, v utorok vo večerných hodinách hospitalizovali v ružinovskej nemocnici v Bratislave z dôvodu jeho zlého zdravotného stavu.

Potvrdil to jeho obhajca Ľudovít Štanglovič. Zlý zdravotný stav bol podľa slov advokáta známy orgánom činných v trestnom konaní od počiatku.

Brhel vypovedal na NAKA v budove Prezídia Policajného zboru v utorok takmer šesť hodín od 10.00 h a následne ho potom polícia zadržala.

Podľa obhajcu podnikateľ kategoricky poprel spáchanie skutkov.

"Čo sa týka dôkaznej situácie, sme toho názoru, že vznesené obvinenie bolo minimálne predčasné, respektíve nedôvodné," zdôraznil.

"Vzhľadom na dôkaznú situáciu, ktorá momentálne v tejto trestnej veci môjho mandanta je, očakávame, že pokiaľ to nie je politická kauza, politicky motivovaná, dôjde k zrušeniu uznesenia v časti vznesenia obvinenia voči môjmu mandantovi," povedal Štanglovič.

Podnikateľ poslal v piatok (29. 1.) do médií vyhlásenie, kde všetky obvinenia odmieta a svoju nevinu je rozhodnutý preukázať pred orgánmi činnými v trestnom konaní.

​Zároveň sa vzdal výkonných pozícií v spoločnostiach patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV.

NAKA zadržala v rámci piatkovej akcie Mýtnik bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho, ako aj podnikateľovho brata Petra Brhela.

Oboch vzal Špecializovaný trestný súd v Pezinku v pondelok (1. 2.) do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.