Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2021, 10:32 Aktualizované dňa 02.02.2021 o 16:11

Brhel sa vrátil na Slovensko. Po výsluchu ho zadržali

Jozef Brhel prišiel na prezídium v sprievode svojho právneho zástupcu.

Na Prezídiu Policajného zboru v Bratislave vypovedal podnikateľ Jozef Brhel, ktorý figuruje v kauze Mýtnik.

Brhela po šesťhodinovom vypočúvaní zadržali. Novinárom to potvrdil jeho advokát Ľudovít Štanglovič s tým, že jeho klient s orgánmi činnými v trestnom konaní spolupracuje. Neinformoval však, či bol vznesený aj návrh na vzatie do väzby.

"Zatiaľ je môj klient zadržaný. Kategoricky poprel spáchanie skutkov. Čo sa týka dôkaznej situácie sme toho názoru, že vznesené obvinenie bolo minimálne predčasné, respektíve nedôvodné," zdôraznil  obhajca.

"Vzhľadom na dôkaznú situáciu, ktorá momentálne v tejto trestnej veci môjho mandanta je, očakávame, že, pokiaľ to nie je politická kauza, politicky motivovaná, dôjde k zrušeniu uznesenia v časti vznesenia obvinenia voči môjmu mandantovi," povedal Štanglovič.

Brhel prišiel na prezídium v sprievode svojho právneho zástupcu. Na otázky novinárov nereagoval.

"Vzhľadom na štádium trestného konania (neverejné prípravné konanie) sa nebudeme podrobnejšie vyjadrovať k postupu orgánov činných v trestnom konaní ani k vykonávaným úkonom," uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Podnikateľ poslal v piatok (29. 1.) do médií vyhlásenie, kde všetky obvinenia odmieta a svoju nevinu je rozhodnutý preukázať pred orgánmi činnými v trestnom konaní.

Zároveň sa vzdal výkonných pozícií v spoločnostiach patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV.

Národná kriminálna agentúra zadržala v rámci piatkovej akcie Mýtnik bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho, ako aj podnikateľovho brata Petra Brhela. Oboch vzal v pondelok (1. 2.) Špecializovaný trestný súd do väzby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.