Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2021, 14:48

Ústavný súd odmietol sťažnosť Jozefa Majského voči postupu NS v kauze nebankoviek

Jozef Majský namietal porušenie základných práv podľa ústavy a práva podľa Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Ústavný súd odmietol sťažnosť Jozefa Majského voči postupu NS v kauze nebankoviek
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Ústavný súd odmietol ako zjavne neopodstatnenú sťažnosť Jozefa Majského v súvislosti s postupom Najvyššieho súdu, ktorý mu vlani potvrdil trest deväťročného väzenia.

Tretí senát ÚS zložený z predsedu Roberta Šorla a sudcov Petra Straku a Martina Vernarského tak rozhodol na neverejnom zasadnutí 28. januára.

​V prípade išlo o kauzu podvodu na nebankové subjekty BMG Invest a Horizont Slovakia.

Majský namietal porušenie základných práv podľa ústavy a práva podľa Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Ústavná sťažnosť sa týkala uznesenia NS z 11. júna 2020 o pokračovaní v prerušenom trestnom stíhaní a vydaním príkazu na Majského zatknutie z 15. júna 2020.

V marci 2019 Najvyšší súd trestné stíhanie podnikateľa prerušil pre jeho chorobu. Napokon 29. júla 2020 v jeho neprítomnosti zamietol jeho odvolanie a potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Majského po vydaní zatykača zadržali v nemocnici v Českej republike.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.